Cliëntenraad

De Cliëntenraad is de spreekbuis van alle cliënten van Brijder. Ook u hebt dus inspraak. Geef ons uw ideeën, wensen en suggesties door, dan zorgen wij dat ze op de juiste plaats komen.

Wat doet de raad?

De Cliëntenraad:

1. Vertegenwoordigt de mening van cliënten.
2. Brengt gevraagd en ongevraagd advies uit aan de Raad van Bestuur.
3. Signaleert structurele klachten.
4. Volgt kritisch het Brijderbeleid en de beleidsvoornemens.
5. Informeert cliënten.

Opname in een kliniek

Brijder heeft meerdere klinische voorzieningen. De klinieken bieden verschillende specialistische behandelingen op het gebied van alcohol, drugs,medicijnen en gokken.

Onze behandelingen zijn afgestemd op dubbele diagnose. Dubbele diagnose betekent dat iemand naast verslavingsproblemen, ook psychiatrische problemen heeft.

Algemene informatie opname

Een opname in een kliniek is bedoeld voor mensen met ernstige, vaak meervoudige, afhankelijkheidsproblemen. In overleg met u wordt een individueel behandelplan gemaakt met daarin persoonlijke doelen. Tijdens een opname krijgt u zowel individuele- als groepsbegeleiding. Andere onderdelen van de behandeling zijn diagnostiek en medicamenteuze behandeling.

De duur van de opname verschilt per kliniek en hangt af van de aard van de behandeling. Dit kan uiteenlopen van enkele weken tot een half jaar. Doelen van de behandeling zijn:

  • Stoppen of minderen met het gebruik van verslavende middelen.
  • Versterken van motivatie om te stoppen of minderen.
  • Sociale vaardigheden verbeteren.
  • Resocialisatie: terugkeer in de maatschappij vergemakkelijken.


Aanmelding en informatie

Terug naar het overzicht